Akce / seznam
traktory So, 20. 6. 2009 - Hektoriáda 2009
(traktory)

Hektoriáda 2009

Tak jako už v předchozích čtyřech letech, tak i letos jsme se rozhodli uspořádat takový menší sraz traktůrků domácí výroby - Křepickou Hektoriádu. Přestože nám počasí zpočátku nepřálo a ještě na začátku dne jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom celou akci přesunuli na jiný termín, tak jsme se nakonec rozhodli, akci uskutečnit. A ikdyž dopoledne spadlo několik milimetrů srážek, které ještě stihly přidat nějaký ten šedivý vlas na hlavu „režiséra“ celé akce a sem tam přidalo i nějakou tu vrásku na jeho čele, tak po příjezdu prvních strojů se počasí alespoň na chvíli umoudřilo a strach a nervozita opadla.

Závodníků se na letošních závodech sešlo celkem 15. Jedním z nových účastníků a zároveň nejmladší soutěžící byl Marek Kuchynka ze sousedních Mikulovic, který se dokázal i ve 12 letech vyrovnat daleko starším a zkušenějším závodníkům.

Jako už tradičně prvním úkolem soutěžících byla volná projížďka obcí, spojená se zdoláváním složitějšího terénu. Tentokrát jsme ale připravili pro diváky více času a volnou cestu na nejatraktivnější místo celé vyjížďky - „do dola“ na ono zdolávání terénu, které se díky předchozímu počasí změnilo spíše na takový bahenní příkop, se kterým měla spousta soutěžícíh problém.

Po návratu do areálu za rybníkem začala první soutěž - tahání traktoru, protože se snažíme, aby se každý rok tahal jiný stroj, a protože nám už začínají pomalu docházet těžké traktory, tahal se letos rypadlonakladač značky NEW HOLLAND LB95B.

Druhým úkolem bylo stavění kola - při této disciplíně šlo o postavení velké pneumatiky tak aby nepřepadla. I s tímto úkolem měla spousta závodníků problém a zatímco některým pneumatika přepadla na druhou stranu, tak jiní s ní nepohli ikdyby obrousili všechen vzorek na pneumatikách svých.

„Zatloukat, zatloukat, zatloukat ...“ tak tímto heslem se řídili soutěžící ve třetí disciplíně, kdy bylo úkolem 20kg závažím zatlouct hřebík. Při této disciplíně tak šlo hlavně o zručnost řidiče.

Posledním, tentokrát dobrovolným a nesoutěžním úkolem, byla jízda rozbahněným terénem - „Křepická Bahna“, kterou si oblíbili díváci ale i soutěžící. Ranní déšť měl alespoň jednu výhodu - nemuseli jsme nic kropit vodou a přesto bylo bahna dost.

Po skončení soutěží nasledovalo jejich vyhodnocení a předání cen a diplomů. Na prvním místě se umístil Stanislav Malý z Pulkova, který vyhrál i divácké hlasování o „nejoriginálnější stroj“


Fotografie z hektoriády 2009 naleznete zde.

« zpět
Sbor Dobrovolných Hasičů Křepice (zal. 1899)