Akce / seznam
traktory So, 14. 6. 2014 - Hektoriáda 2014
(traktory)

Hektoriáda 2014

14.6.2014 proběhl jubilejní X. ročník křepické Hektoriády. Přestože oficiální zahájení bylo ve 13h, tak první závodnící se začínali sjíždět už v dopoledních hodinách.

Tak jako každý rok, tak i letos jsme začínali projížďkou obcí. Soutěžící vyjedou se svými stroji od rybníka, přes vesnici až na palouk v dole kde se kolona "hektorů" přesune k potoku.

Zde začíná divácky nejoblíbenější část - přejezd potoka. Každoročně se o něj pokusí jen ti nejdrsnější řidiči, a přesto spousta z nich musí nakonec využít pomoci ostatních soutěžících aby vůbec vyjeli zpátky na pevnou zem.

První soutěžní disciplínou byla oblíbená královská disciplína - soutěž o věneček. Rytíři odložili svá brnění a sedlo bujného oře vyměnili za sedadlo traktoru, také za odměnu nedostali růži od krásné dámy, ale veliký potlesk od přihlížejících diváků.

Druhou disciplínou byl vál, se kterým se měl projet připravený slalom. Tento úkol zvládli všichni soutěžící bez větších problémů.

I ve třetí disciplíně bylo úkolem projet dráhu v co nejkratší době, tentokrát však museli soutěžící své miláčky trošku zašpinit - úkolem totiž bylo projet i připravený brod.

Kvalitu své navigace prověřili soutěžící ve čtvrté disciplíně - navigátor. Pokud si někdo z nich řekl "tohle zvládnu i poslepu", tak v této soutěži měl šanci to dokázat. Úkolem bylo projet krátkou dráhu jen s pomocí hlasové navigace.

K vidění byla také spousta další techniky, nejen té domácí výroby, ale i té tovární a nejen té moderní ale i historické. Od "obyčejných" traktorů, přes rypadlo nakladač, cisternu, až po např. žací stroj, nebo od JohnDeera, New Hollanda, Massey Fergusona, Silvera po nádherné Zetory. Hlavně těch posledně jmenovaných byla celá řada typů a barevných provedení. Nejedno srdce traktoristy zaplesalo.

Kdo nesledoval soutěže ani neobdivoval vystavenou techniku, ten mohl zkouknout přistavené vozy od firmy Libor Suchý, Autoprodejna ze Znojma, nebo Autocentrum Černý z nedalekých Medlic. A nemuselo zůstat jen u koukání, protože některé vozy si mohl i vyzkoušet.

Těm, kterým jsme se nezavděčili moderními vozy, tak se snad líbili veteráni, kterých i letos přijela celá řada a rozhodně bylo na co koukat. Na tomto místě bych rád poděkoval všem kteří s nimi k nám přijeli.

Na závěr byla pro návštěvníky připravena spousta zajímavých cen od našich sponzorů. A pro soutěžící pak medaile a poháry.


Fotografie z hektoriády 2014 naleznete zde.

« zpět
Sbor Dobrovolných Hasičů Křepice (zal. 1899)