Akce / seznam
traktory So, 16. 6. 2012 (13.00) - Hektoriáda 2012
(traktory)

Hektoriáda 2012

Každoroční svátek všech traktoristů v Křepicích vyšel letos na 16. června. Naštěstí i tentokrát nám přálo krásné počasí a tak dobré náladě a krásně strávenému dni nestálo nic v cestě. Závodníci se na VIII. ročník Hektoriády začali sjíždět už před před polednem - na oficiální zahájení ve 13h se jich sjelo celkem 20, plus dalších pět nesoutěžních strojů domácí výroby.


Tak jako na všech předchozích ročnících, tak i na tom letošním nesměla chybět před zahájením soutěžních disciplín spanilá jízda závodníků obcí. Soutěžící, kteří u nás byli poprvé, si tak mohli vychutnávat krásy naší obce. Ti, kteří už u nás byli dříve však věděli, co je po spanilé jízdě čeká - ano, divácky nejoblíbenější část závodů - přejezd potoka. V této, zatím nesoutěžní a dobrovolné disciplíně, mohou soutěžící ukázat sílu svých strojů a pevnost svých nervů. Není však ostudou, pokud některý ze závodníků uvázne v rozbaněném terénu, nebo pokud se někdo potoku raději vyhne úplně. Soutěže se totiž účastní opravdu různorodé stroje - od těch nejsilnějších, které nemají s potokem sebemenší problém, po nejmenší, které byly navrženy pro zcela jiné účely než jízdu v těžkém terénu. To však nic nemění na faktu, že někteří ze soutěžících si tuto část velice užívali a divákům připravili nádhernou podívanou.

Po skončení spanilé jízdy se centrum dění přesunulo na louku za rybníkem. Nejprve nám autocentrum Černý z nedalekých Medlic předvedlo ukázku teréního vozu Dacia Duster. Poté už nastoupili soutěžící se svými stroji k první disciplíně - zvedání pneumatiky.

Další disciplínou pak bylo couvání traktoru s připravenou vlečkou. Tady mohli soutěžící ukázat svoji praktickou šikovnost. Třetí disciplínou pak byl slalom se sudem piva - zde mohli závodníci předvést, jak rychle by dokázali zareagovat na kritickou situaci v hospodě - nedostatek tekutin.

Poslední disciplínou byla královská disciplína - soutěž o věneček. Někteří soutěžící se s touto disciplínou už setkali v minulém ročníku, pro nováčky byla novinkou, ale všichni se s ní dokázali porvat a ukázali tak, že v každém z nich je kousek rytíře.

V průběhu dne byla k vidění spousta krásných strojů, nejen domácí výroby, ale i té tovární. Od starších traktorů Zetor, až po např. moderní kombanjn "New Holand".

Kromě zemědělské techniky mohli návštěvníci obdivovat také staré historické vozy

Pro malé návštěvníky byl přichystán např. skákací hrad.

Na závěr čekalo vyhodnocení disciplím, divácké hlasování o nejkrásnější traktor, a předání cen soutěžícím.

Fotografie z hektoriády 2012 naleznete zde.

« zpět
Sbor Dobrovolných Hasičů Křepice (zal. 1899)