Akce / seznam
traktory So, 18. 6. 2011 - Hektoriáda 2011
soutěž traktorů domácí výroby
(traktory)

Hektoriáda 2011

Po roce jsme se opět sešli na závodech traktorů - křepické "Hektoriádě". Počasí se vydařilo, jíst bylo co, pít bylo co a i k vidění toho bylo dost. Krom závodníků s traktory domácí výroby se přišli předvést i stroje tovární výroby a to jak vozy historické tak moderní. Historické kousky zastupovaly stroje značky Ford Ferguson 9N (vyráběný v letech 1939-1947) pana Břetislava Hořínka z Tavíkovic, Zetor 25A pana Bohuslava Šálka z Křepic a Zetor 30 pana Sikmunda z Morašic.

Z historických strojů byly k vidění ještě osobní automobily různých značek (Toyota, Mercedes, Ford, Lada, ...) - největší rozruch zřejmě způsobil příjezd Lady v barvách, dříve obávané, Veřejné (ne)Bezpečnosti.

Moderní techniku pak zastupoval stroj Quadtrac 535 značky CASE (s výkonem motoru 399kW) který k nám přijel z Jevišovic ze společnosti Agro Jevišovice.

V první disciplíně pak mohli diváci ještě vidět traktor značky Steyr 9250 (s výkonem 184kW) z místní firmy VP&DJ s.r.o.

Svoji prezentaci pak měla i firma Autocentrum Černý z nedalekých Medlic, která předvedla SUV značky Dacia Duster spolu s několika skůtry.

Zhruba po půl druhé se závodníci vydali na průjezd obcí který zakončili v údolí na konci obce, kde se už tradičně ti nejodvážnější pokusili se svými stroji přebrodit místní potok.

Po příjezdu zpět do areálu za rybníkem začala soutěž první disciplínou, kterou bylo tažení výše zmiňovaného traktoru Steyr - nejsilnějším se tak ukázal být stroj pana Vančury který jej dokázal utáhnout po stanovené dráze za 5,5 sekundy.

Druhou disciplínu jste už také mohli vidět v minulých letech - bylo to stavění pneumatiky - ze 17 závodníků se to podařilo jen devíti a nejrychleji pak domácímu, panu Leoši Pokornému, za necelých 6 sekund.

Třetí disciplína už byla novinka letošního ročníku. Soutěžící měli za úkol projet připravenou terénní dráhu ke třem PET lahvím, které měli srazit postupně levým a pravým předním kolem a zadkem traktoru. Tato disciplína tak měla prokázat řidičské schopnosti závodníků a jako nejlepší se v ní ukázal být pan Veselý, který projel dráhu za 52 sekund.

Poslední disciplínou byl rytířský turnaj. Jistě si vzpomenete na středověká rytířská klání ve kterých se dvojice rytířů snažila navzájem pomocí kopí shodit protivníka ze sedla koně na zem - v podobném duchu se nesla i tato disciplína, s tím rozdílem, že úkolem bylo nabodnout věneček. Jak se nakonec ukázalo, byl to úkol velice těžký - do druhého kola se dostali jen 4 "rytíři" a do posledního už jen pan Jelínek Miroslav.

Zhruba v 17 hod. došlo k vyhlášení výsledků hlasování návštěvníků: jako nejhezčí traktor byl opět vyhlášen stroj pana Malého značky "mercedes", následovalo losování návštěvníků a předání věcných cen které do soutěže věnovala firma AGROSERVIS TRADING, a.s. z nedaleké Višňové (firma specializující se na prodej a servis zemědělské techniky značky John Deere).

Poté následovalo vyhlášení výsledků soutěže, předání medailí a pohárů vítězům: na třetím místě se umístil pan Malý (42 bodů), na druhém pan Veselý (44 bodů), a na prvním místě pan Kubíček (46 bodů). Pěknou shodou okolností tak výherce soutěže dostal diplom na kterém je jeho fotka z minulého ročníku.

Na závěr bych rád poděkoval všem sponzorům kteří nám nějakým způsobem přispěli (Agro Jevišovice, AGROSERVIS TRADING, a.s. (Višňové), Autocentrum Černý (Medlice), Papírnictví Růžička (Znojmo)), návštěvníkům za jejich příspěvky na dobrovolném vstupném, panu Trnkovi, na jehož louce se závody konaly, a všem těm, kteří pomáhali uskutečnit tento ročník Hektoriády, zvláště pak našemu "fanklubu", který nám po celý den velmi pomáhal.

Doufám, že se opět uvidíme na příštím ročníku.


Fotografie z hektoriády 2011 naleznete zde.

« zpět
Sbor Dobrovolných Hasičů Křepice (zal. 1899)